Drewniane meble ogrodowe

Udostępnij na...FacebookGoogle+TwitterLinkedInPinterestStumbleUpontumblrEmailDigg

Meble ogrodoweCzy może być przyjemniejsze uwieńczenie ciężkiego, letniego tygodnia niż wieczorny grill z rodziną lub znajomymi na świeżym powietrzu? Zasłużony odpoczynek, wspaniały zapach dolatujący znad paleniska, a do tego doborowe towarzystwo… Do pełni szczęścia potrzebne są jednak jeszcze elementy ogrodowego wyposażenia, bez których obejść się nie sposób. Drewniana altana jest rozwiązaniem ciekawym, ale niekoniecznym do udanego wieczornego grillowania. Nie obejdzie się on jednak bez mebli, które pozwolą w komfortowych warunkach zjeść i pogawędzić, a także zregenerować siły na trudy nadchodzącego tygodnia. Wybór dobrych mebli nie jest oczywisty. Często kuszą nas swoją ceną meble plastikowe, jednocześnie odstraszając jakością. Optymalne połączenie ceny, oferowanych możliwości i jakości wykonania zapewnią jedynie drewniane meble ogrodowe.

Zalety mebli drewnianych

Nie bez przyczyny meble drewniane cieszą się ogromną popularnością. Mowa nie tylko o meblach do użytku wewnętrznego, ale również o tych drugich – zewnętrznych, ogrodowych. Zainteresowanie drewnianymi meblami rokrocznie wzrasta, ponieważ popyt na luksusowe, stylowe i komfortowe produkty podnosi się. Za wyborem mebli drewnianych przemawia szereg zalet tego surowca. Przede wszystkim chodzi o jego naturalne pochodzenie. Drewno wykorzystane w ogrodzie – pod postacią mebli – doskonale komponuje się z jego świeżością i dodaje mu dodatkowego uroku. Ogrodowe meble drewniane cechuje wytrzymałość i trwałość – włączając w to odporność na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dobrze zabezpieczone meble będą spełniać swoje przeznaczenie przez wiele lat i nie stracą przy tym na swoich walorach wizualnych – to kolejna z niezaprzeczalnych zalet mebli drewnianych. Dobrze się prezentują, są bardzo uniwersalne – doskonale spisują się posiadaniu posiadaczy różnych gustów. Design takich mebli może być bardzo różnorodny – jego wybór to kwestia gustu, a jest w czym wybierać… Zarówno jeśli chodzi o oryginalne kształty, jak i o kolorystykę. Nie da się przejść obok drewnianych mebli ogrodowych obojętnie, ich naturalne piękno przyciąga i zachęca do zatrzymania się chociaż na moment, a gdy już to zrobimy, możemy delektować się chwilą korzystając z niesamowitego komfortu, który oferują meble drewniane.

Rodzaje ogrodowych mebli drewnianych

Nie można narzekać na brak różnorodności w sposobie tworzenia designu mebli drewnianych, których miejscem użytkowania będzie ogród. Co prawda główne sposoby ich wykonania można wyróżnić zaledwie trzy, ale wygląd każdego z nich jest kwestią wyobraźni projektanta. Nie brakuje klasycznych, stonowanych kształtów, ale nie zapomina się również o opcjach bogato zdobionych. Najważniejsze jest jednak drewno – to ono nadaje im niepowtarzalnego uroku i zapewnia komfort użytkowania. Pierwszym rodzajem konstrukcji, z którym możemy się spotkać, jest zwykłe, proste wykorzystanie drewna, to znaczy, że mebel z niego wykonany jest stworzony z połączenia kilku elementów drewnianych. To najbardziej klasyczna forma, która przemówi do minimalistów. Drugą opcją jest wykorzystanie, dość popularnych ostatnimi czasy, bali – czyli stworzenie stołu czy krzesła z elementów wielkowymiarowych (w porównaniu z meblami najprostszymi), tj. przeciętych i odpowiednio wyprofilowanych części drewna. Charakteryzuje je stosunkowo niewielka ingerencja w naturalną strukturę i wygląd drewna – obróbka ograniczona jest do niezbędnego minimum. Styl ten również przypadnie do gustu minimalistów i osób ceniących sobie prostotę. Ostatnim wariantem jest nieco nowocześniejsze połączenie drewna i stali lub żeliwa. To ciekawa kompozycja, która łączy w sobie komfort oferowany przez drewno z wytrzymałością stalowego lub żeliwnego wykończenia: poręczy, podpór, nóg, które oczywiście zwykle są bogato zdobione.

Ogrodowe wyposażenie

Bez mebli ogrodowych trudno jest się obejść. Są one potrzebne, pozwalają komfortowo wypocząć na świeżym powietrzu. Niezależnie od wyboru rodzaju konstrukcji, meble drewniane są doskonałym wyborem, który łączy w sobie estetykę wykonania, naturalne piękno i bardzo dobre walory wytrzymałościowe. Warto dać takim meblom szansę, ponieważ przy „bliższym spotkaniu” zyskują jeszcze bardziej – można się przekonać na własnej skórze, że najlepszym wyborem materiału, z którego zrobione mogą być meble ogrodowe jest drewno.

Kuba Srebrzyński

Redaktor w Woodica
Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje na swój adres e-mail!

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Słów kilka…

Witamy na blogu poświęconym technologii drewna. Jest to równocześnie encyklopedia zawierająca zbiór haseł i terminów z dziedziny obróbki i przetwórstwa drewna.

Artykuły podzielone są na kilka kategorii tematycznych, natomiast encyklopedia jest uporządkowana alfabetycznie.