Ciekawostka 3

Udostępnij na...FacebookGoogle+TwitterLinkedInPinterestStumbleUpontumblrEmailDigg

Ciekawostka 3

Ciekawostka. Podczas II wojny światowej wszystkie niemieckie zapasy benzyny były kierowane na front. Ludność, nie mając czym zasilać swoich samochodów, wpadła na pomysł zgazowywania drewna liściastego. W ten sposób powstał słynny Holzgas. Bardzo częstym widokiem tamtych lat, była wielka beczka z tyłu samochodu lub na przyczepce. Były to generatory gazowe (niska wartość opałowa wymagała produkcji gazu na bieżąco).

Dołącz na

Piotr Morawski

Piotr Morawski pracuje w firmie Made of Wood Group. Jest webmasterem i specjalistą od marketingu internetowego. Specjalizuje się także w technologii produkcji mebli drewnianych oraz posiada szeroką wiedzę o materacach firmy M&K Koło foam.
Dołącz na

Najnowsze posty Piotr Morawski (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje na swój adres e-mail!

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Słów kilka…

Witamy na blogu poświęconym technologii drewna. Jest to równocześnie encyklopedia zawierająca zbiór haseł i terminów z dziedziny obróbki i przetwórstwa drewna.

Artykuły podzielone są na kilka kategorii tematycznych, natomiast encyklopedia jest uporządkowana alfabetycznie.