Ważne imprezy branży meblarskiej w 2017 roku

Udostępnij na...FacebookGoogle+TwitterLinkedInPinterestStumbleUpontumblrEmailDigg

Targi Meblowe

W domu każdego z nas znajdują się meble. Trudno jest wyobrazić sobie, że mogłoby ich nie być. Są stałą częścią naszego życia, mimo że zwykle nawet się nad tym nie zastanawiamy – po prostu z nich korzystamy. Przy wyborze mebli kierujemy się głównie ich praktycznością, stylem oraz ceną. Branża meblarska rozwija się bardzo prężnie. Polska jest jednym z krajów wiodących, jeśli chodzi o produkcję mebli. To właśnie w Polsce odbywają się jedne z największych imprez meblarskich w Europie. Rokrocznie odwiedzane są przez dziesiątki wystawców i tysiące potencjalnych klientów. Targi meblowe są doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości i kontraktów. Przyjrzyjmy się największym imprezom branży meblarskiej, które odbywają się w Polsce i w Europie.

Meble Polska 2017

Najważniejsza impreza branżowa w naszym kraju. Co roku odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich i przyciąga do siebie całe rzesze zainteresowanych. W roku 2017 organizatorzy spodziewają się ponad 20 000 osób z około 50 państw. Tak duża popularność tego wydarzenia wiąże się z obecnością na nim większości najważniejszych producentów mebli z Polski, a także kilku firm spoza granic naszego kraju (np. z Ukrainy, z Turcji czy z Irlandii). Pojawienie się na tej imprezie branżowej jest świetną okazją do zapoznania się z nowościami rynkowymi, podziwiania nowych trendów, a także nawiązania kontaktów biznesowych. Najbliższa edycja zaplanowana jest na 14-17.03.2017 r.

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie 2017

To drugie z czołowych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Odbywa się od ponad 20 lat (edycja 2017 jest 44. Odsłoną MTM) i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających. Od samego początku odbywa się w formule b2b („business to business”). Producenci mają szansę zaprezentować swoje produkty z jak najlepszej strony, a nabywcy mogą obejrzeć najciekawsze meble różnych firm w jednym miejscu. Na targach pojawia się wiele rodzimych i zagranicznych firm meblarskich – impreza ta jest zatem dobrym miejscem do wypromowania swoich produktów. Kolejna edycja MTM odbędzie się w dniach 5-8.09.2017 r.

Międzynarodowe Targi Meblowe w Mediolanie (Salone del Mobile 2017)

Na wiosnę (4-9.04.2017 r.), Mediolan zamieni się w stolicę branży meblowej. Zjadą się do niego przedstawiciele wiodących europejskich firm meblarskich, designerzy, projektanci oraz wszyscy ci, którzy kochają meble. W ciągu blisko tygodniowej imprezy, wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z najnowszymi trendami, innowacjami oraz rozwiązaniami, które z pewnością zagoszczą w wielu domach i mieszkaniach. Bogata tradycja tego przedsięwzięcia (targi odbywają się od 1961 roku), wiąże się z ogromnym doświadczeniem organizatorów, a to z kolei z niebywałym sukcesem każdej edycji. Poprzednia przyciągnęła prawie 400 000 osób z aż 165 krajów! Liczby mówią same za siebie – to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży meblowej.

Imm Cologne 2017 – Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz

Początek 2017 roku będzie z pewnością udany dla osób zainteresowanych branżą meblarską. Już w połowie stycznia w Niemczech odbędzie się kolejna edycja targów Imm Cologne – potrwa tydzień: od 16 do 22 stycznia. Tematyka imprezy będzie bardzo szeroka: od nowoczesnego wzornictwa, przez różnego rodzaju meble (tapicerowane, wyplatane, kuchenne, letnie), aż po artykuły dekoracyjne i literaturę branżową. Około 1200 wystawców z 50 krajów zaprezentuje swoje najnowsze kolekcje i pomysły. Tak duża ilość firm w jednym miejscu jest idealnym sposobem na zapoznanie się z ich ofertą i daje zwiedzającemu możliwość skonfrontowania propozycji poszczególnych producentów.

Kuba Srebrzyński

Kuba Srebrzyński - student III roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje na swój adres e-mail!

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Słów kilka…

Witamy na blogu poświęconym technologii drewna. Jest to równocześnie encyklopedia zawierająca zbiór haseł i terminów z dziedziny obróbki i przetwórstwa drewna.

Artykuły podzielone są na kilka kategorii tematycznych, natomiast encyklopedia jest uporządkowana alfabetycznie.